Polecane obiekty

Pokoje Gościnne SYLWIA Willa BALLADA Pokoje DOMINIKANA Willa MEWA JASTRZĘBIA GÓRA noclegi

Atrakcje w okolicach Kuźnicy:

Władysławowo - to rozległe portowe miasto położone u nasady Mierzei Helskiej. W jego skład wchodzą np Jastrzębia Góra, Rozewie, Chłapowo czy Chałupy. Warto odwiedzić Dom Rybaka, Wąwóz Chłapowski, latarnie morską Rozewie. Więcej...

Jurata - przed wojną było to najbardziej elitarne letnie wczasowisko w Polsce. Spędzali tu czas arystokraci, gwiazdy kina i teatru czy politycy. Więcej...

Hel - miasto położone na końcu półwyspu. Działa tu port, w zachodniej części znajduje się letnia rezydencja Prezydenta RP. Można odwiedzić Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Obrony Wybrzeża czy słynne helskie fokarium. Więcej...
Zobacz więcej atrakcji okolic Kuźnicy >

Kuźnica Atrakcje Turystyczne

Plaża w Kuźnicy »

Plaża w Kuźnicy to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości. Plaża od strony otwartego morza jest szeroka, o drobnym, jasnym piasku. Przy wejściu od ulicy Helskiej działa strzeżone kąpielisko - Kuźnica Kościół. W Kuźnicy mierzeja jest najwęższa, więc na plażę nie jest daleko.

  • 84-130 Kuźnica, wejście od ul. Helskiej

Przystań i port w Kuźnicy »

Przystań i port w Kuźnicy. Kuźnica to znaczący ośrodek rybołówstwa. Od strony Zatoki Puckiej działa port rybacki z mariną. Dziś port chroniony jest on dwoma falochronami - południowym i wschodnim. Falochrony pełnią jednocześnie funkcje nabrzeży, przy których mogą cumować jednostki pływające. Falochrony są oświetlone, posiadają przyłącza energetyczne. Na brzegu powstały budynki zaplecza przystani i bosmanat, budynek socjalno-administracyjny dla rybaków, budynki sanitarne z WC i prysznicami.

  • 84-130 Kuźnica, ul. Gen. Hallera

Kościół Rybacki »

Kościół Rybacki w Kuźnicy - jednonawowy kościół, o skromnym wystroju, w stylu neogotyckim wybudowany w 1933 roku. Rybacki charakter kościoła podkreśla malowidło ścienne przedstawiające Jezusa nauczającego z łodzi i drewniana ambona w kształcie łodzi. Świątynię zdobi także 9 witraży. Będąc w Kuźnicy warto zwiedzić tę architektoniczną atrakcję.

  • 84-130 Kuźnica, ul. Księdza Szynalewskiego 26
  • 58 675 26 20
  • kuznica@diecezjagdansk.pl

Ścieżki rowerowe »

Kuźnica ścieżki rowerowe - atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. Wybierając się na urlop do Kuźnicy warto wziąć ze sobą rower, ewentualnie wypożyczyć go. Przez cały Półwysep Helski, ciągnie się ścieżka rowerowa. Ścieżka ta łączy się aż z Puckiem. Z Kuźnicy do Helu jest 22 km, do Władysławowa 12, a do Pucka 23 km.

  • Ścieżka Rowerowa Władysławowo - Hel

Loty Widokowe »

Zobaczyć Półwysep Helski z lotu ptaka to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Dostarczyć go może widokowy przelot awionetką startującą z lądowiska w Jastarni.

  • Mickiewicza droga wojewódzka 216, 84-140 Jastarnia
  • 505 860 895

Wizyt: 411 643, Dziś: 58, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem