Atrakcje Turystyczne

Plaża w Kuźnicy

Plaża w Kuźnicy to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości. Plaża od strony otwartego morza jest szeroka, o drobnym, jasnym piasku. Przy wejściu od ulicy Helskiej działa strzeżone kąpielisko - Kuźnica Kościół. W Kuźnicy mierzeja jest najwęższa, więc na plażę nie jest daleko. więcej »

wejście od ul. Helskiej

Przystań i port w Kuźnicy

Przystań i port w Kuźnicy. Kuźnica to znaczący ośrodek rybołówstwa. Od strony Zatoki Puckiej działa port rybacki z mariną. Dziś port chroniony jest on dwoma falochronami - południowym i wschodnim. Falochrony pełnią jednocześnie funkcje nabrzeży, przy których mogą cumować jednostki pływające. Falochrony są oświetlone, posiadają przyłącza energetyczne. Na brzegu powstały budynki zaplecza przystani i bosmanat, budynek socjalno-administracyjny dla rybaków, budynki sanitarne z WC i prysznicami. więcej »

ul. Gen. Hallera

Kościół Rybacki

Kościół Rybacki w Kuźnicy - jednonawowy kościół, o skromnym wystroju, w stylu neogotyckim wybudowany w 1933 roku. Rybacki charakter kościoła podkreśla malowidło ścienne przedstawiające Jezusa nauczającego z łodzi i drewniana ambona w kształcie łodzi. Świątynię zdobi także 9 witraży. Będąc w Kuźnicy warto zwiedzić tę architektoniczną atrakcję. więcej »

ul. Księdza Szynalewskiego 26

Ścieżki rowerowe

Kuźnica ścieżki rowerowe - atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. Wybierając się na urlop do Kuźnicy warto wziąć ze sobą rower, ewentualnie wypożyczyć go. Przez cały Półwysep Helski, ciągnie się ścieżka rowerowa. Ścieżka ta łączy się aż z Puckiem. Z Kuźnicy do Helu jest 22 km, do Władysławowa 12, a do Pucka 23 km. więcej »

Ścieżka Rowerowa Władysławowo - Hel

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim

Zobaczyć Półwysep Helski z lotu ptaka to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Dostarczyć go może widokowy przelot awionetką startującą z lądowiska w Jastarni. więcej »

ul. Mickiewicza (droga wojewódzka 216), Jastarnia

Mierzeja Helska

Mierzeja Helska, często niepoprawnie zwana półwyspem, jest mierzeją, albowiem powstała w charakterystyczny dla mierzei sposób, wskutek działalności silnych wiatrów oraz prądów morskich płynących z zachodu na wschód. więcej »

Motylarnia Władysławowo Port

Motylarnia we Władysławowie to prawie 100 m2 powierzchni, na której przeróżne gatunki kolorowych, egzotycznych motyli z różnych zakątków świata, są na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do Świata żywych Motyli! więcej »

ul. Hryniewieckiego 2, Władysławowo

Jastarnia

Obecnie Jastarnia to wielki ośrodek wypoczynkowy i rybactwa. Na urlopowiczów czekają strzeżone kąpieliska z piaszczystymi brzegami, zarówno nad otwartym Bałtykiem jak i nad Zatoką Pucką. więcej »

Jurata

Jurata to wschodnia część Jastarni, to jednocześnie nadmorski kurort o krótkiej historii. Jeszcze w latach XX-tych XX wieku były tam tylko wydmy i rósł las iglasty. więcej »

Hel

Hel to miasteczko na samym krańcu mierzei helskiej, o dość długich dziejach. więcej »

Chałupy

Po raz pierwszy nazwa Chałupy pojawiła się w 1920 r., choć sama wieś ma dłuższą historię. Dwa lata później poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową łączącą Hel z Władysławowem. więcej »

Władysławowo

Współczesne Władysławowo to znana miejscowość letniskowa nad naszym morzem, zlokalizowane jest tu aż piętnaście kąpielisk morskich z szerokimi oraz piaszczystymi plażami. więcej »

Chłapowo

Chłapowo jeszcze kilkanaście lat temu było wsią rolniczo-rybacka, w dzisiejszych czasach dynamicznie ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo położone jest na wysokim brzegu klifowym, a nadmorska część Chłapowa wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. więcej »

Rozewie

Główną atrakcją Rozewia jest latarnia morska im. Żeromskiego. Latarnia ta powstała w 1822 roku, i była kilka razy przebudowywana. więcej »

Jastrzębia Góra

W dzisiejszych czasach Jastrzębia Góra, to lubiana miejscowość wczasowa, usytuowane są w tym miejscu trzy wytyczone kąpieliska nadmorskie z rozległą plażą. więcej »

Karwia

Karwia kiedyś była typową rybacką wsią, w dzisiejszych czasach to wzięte, nadmorskie letnisko z dwoma, strzeżonymi kąpieliskami. więcej »

Historia Kuźnica

Z roku 1570 pochodzi dokument, który jako pierwszy wspomina o Kuźnicy. więcej »