Atrakcje Turystyczne

Plaża w Kuźnicy

Plaża w Kuźnicy to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości. Plaża od strony otwartego morza jest szeroka, o drobnym, jasnym piasku. Przy wejściu od ulicy Helskiej działa strzeżone kąpielisko - Kuźnica Kościół. W Kuźnicy mierzeja jest najwęższa, więc na plażę nie jest daleko. więcej »

wejście od ul. Helskiej

Przystań i port w Kuźnicy

Przystań i port w Kuźnicy. Kuźnica to znaczący ośrodek rybołówstwa. Od strony Zatoki Puckiej działa port rybacki z mariną. Dziś port chroniony jest on dwoma falochronami - południowym i wschodnim. Falochrony pełnią jednocześnie funkcje nabrzeży, przy których mogą cumować jednostki pływające. Falochrony są oświetlone, posiadają przyłącza energetyczne. Na brzegu powstały budynki zaplecza przystani i bosmanat, budynek socjalno-administracyjny dla rybaków, budynki sanitarne z WC i prysznicami. więcej »

ul. Gen. Hallera

Mierzeja Helska

Mierzeja Helska, często niepoprawnie zwana półwyspem, jest mierzeją, albowiem powstała w charakterystyczny dla mierzei sposób, wskutek działalności silnych wiatrów oraz prądów morskich płynących z zachodu na wschód. więcej »

Motylarnia Władysławowo Port

Motylarnia we Władysławowie to prawie 100 m2 powierzchni, na której przeróżne gatunki kolorowych, egzotycznych motyli z różnych zakątków świata, są na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do Świata żywych Motyli! więcej »

ul. Hryniewieckiego 2, Władysławowo

Jastarnia

Obecnie Jastarnia to wielki ośrodek wypoczynkowy i rybactwa. Na urlopowiczów czekają strzeżone kąpieliska z piaszczystymi brzegami, zarówno nad otwartym Bałtykiem jak i nad Zatoką Pucką. więcej »

Jurata

Jurata to wschodnia część Jastarni, to jednocześnie nadmorski kurort o krótkiej historii. Jeszcze w latach XX-tych XX wieku były tam tylko wydmy i rósł las iglasty. więcej »

Hel

Hel to miasteczko na samym krańcu mierzei helskiej, o dość długich dziejach. więcej »

Chałupy

Po raz pierwszy nazwa Chałupy pojawiła się w 1920 r., choć sama wieś ma dłuższą historię. Dwa lata później poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową łączącą Hel z Władysławowem. więcej »

Władysławowo

Współczesne Władysławowo to znana miejscowość letniskowa nad naszym morzem, zlokalizowane jest tu aż piętnaście kąpielisk morskich z szerokimi oraz piaszczystymi plażami. więcej »

Chłapowo

Chłapowo jeszcze kilkanaście lat temu było wsią rolniczo-rybacka, w dzisiejszych czasach dynamicznie ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo położone jest na wysokim brzegu klifowym, a nadmorska część Chłapowa wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. więcej »

Rozewie

Główną atrakcją Rozewia jest latarnia morska im. Żeromskiego. Latarnia ta powstała w 1822 roku, i była kilka razy przebudowywana. więcej »

Jastrzębia Góra

W dzisiejszych czasach Jastrzębia Góra, to lubiana miejscowość wczasowa, usytuowane są w tym miejscu trzy wytyczone kąpieliska nadmorskie z rozległą plażą. więcej »

Karwia

Karwia kiedyś była typową rybacką wsią, w dzisiejszych czasach to wzięte, nadmorskie letnisko z dwoma, strzeżonymi kąpieliskami. więcej »