Atrakcje Turystyczne

Kościół Rybacki

Kościół Rybacki w Kuźnicy - jednonawowy kościół, o skromnym wystroju, w stylu neogotyckim wybudowany w 1933 roku. Rybacki charakter kościoła podkreśla malowidło ścienne przedstawiające Jezusa nauczającego z łodzi i drewniana ambona w kształcie łodzi. Świątynię zdobi także 9 witraży. Będąc w Kuźnicy warto zwiedzić tę architektoniczną atrakcję. więcej »

ul. Księdza Szynalewskiego 26

Mierzeja Helska

Mierzeja Helska, często niepoprawnie zwana półwyspem, jest mierzeją, albowiem powstała w charakterystyczny dla mierzei sposób, wskutek działalności silnych wiatrów oraz prądów morskich płynących z zachodu na wschód. więcej »

Jastarnia

Obecnie Jastarnia to wielki ośrodek wypoczynkowy i rybactwa. Na urlopowiczów czekają strzeżone kąpieliska z piaszczystymi brzegami, zarówno nad otwartym Bałtykiem jak i nad Zatoką Pucką. więcej »

Jurata

Jurata to wschodnia część Jastarni, to jednocześnie nadmorski kurort o krótkiej historii. Jeszcze w latach XX-tych XX wieku były tam tylko wydmy i rósł las iglasty. więcej »

Hel

Hel to miasteczko na samym krańcu mierzei helskiej, o dość długich dziejach. więcej »

Chałupy

Po raz pierwszy nazwa Chałupy pojawiła się w 1920 r., choć sama wieś ma dłuższą historię. Dwa lata później poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową łączącą Hel z Władysławowem. więcej »

Władysławowo

Współczesne Władysławowo to znana miejscowość letniskowa nad naszym morzem, zlokalizowane jest tu aż piętnaście kąpielisk morskich z szerokimi oraz piaszczystymi plażami. więcej »

Historia Kuźnica

Z roku 1570 pochodzi dokument, który jako pierwszy wspomina o Kuźnicy. więcej »