Chłapowo - jakie atrakcje są w tym miejscu? Co warto zobaczyć?

Chłapowo

Chłapowo jeszcze kilkanaście lat temu było wsią rolniczo-rybacka, w dzisiejszych czasach dynamicznie ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo położone jest na wysokim brzegu klifowym, a nadmorska część Chłapowa wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Co warto zobaczyć w tym miejscu? WĄWÓZ CHŁAPOWSKI RUDNIK (Wejście od al. Żeromskiego 263)

Jedną z bardziej znanych atrakcji jest jednakże Wąwóz Chłapowski, przez miejscowych Kaszubów określany mianem "Rudnik". Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody zajmujący niemalże 25 ha. Podróż tym urokliwym wąwozem do plaży wzbogaci, każdego zwiedzającego o niezapomniane pejzaże, co bardziej zainteresowani botaniką dojrzą z pewnością unikatowe rośliny jak np dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Wąwóz dopasowany jest do możliwości każdego podróżnika. Wzdłuż parowu wytyczone są marszruty, trudniejsze odcinki wyposażone są w mostki, poręcze i schodki, znajdziemy też interesująco wkomponowane ławeczki na których można odprężyć się.

PLAŻA I KLIF

Chłapowo to też piękna, klifowa plaża. Urządzone są tu dwa piaszczyste kąpieliska, za kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej większe kamienie. Na plaży można zauważyć też kutry rybackie lokalnych, wciąż łowiących rybaków. Klif, poprzez panujące w tej okolicy korzystne warunki do startu, to również miejsce, które wybrali sobie paralotniarze. W wakacje można oglądać ich loty prawie codziennie.

DLA ODKRYWCÓW

W Chłapowie także miłośnicy historii znajdą coś dla siebie. W miejscowości zachowały sie chłopskie chałupy szachulcowe, pokryte strzechą - tak reprezentatywne dla tego regionu, a w centralnym punkcie wioski XIX-wieczna, ceglana kapliczka z figurką świętego Jana Chrzciciela. W Chłapowie odnaleziono nekropolię z wczesnej epoki żelaza z artefaktami w postaci naczyń z gliny, paciorków ze szkła, bursztynowych ozdób i przedmiotów z brązu.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kuznica.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0