Atrakcje w

(17)

Plaża w Kuźnicy Plaża w Kuźnicy położona od strony otwartego Morza Bałtyckiego jest szeroka, o drobnym, jasnym piasku. Przy wejściu nr 33 (od ul. Helskiej), w sezonie wakacyjnym, funkcjonuje strzeżon... więcej »

wejście od ul. Helskiej

Przystań i port w Kuźnicy Kuźnica to dość duży ośrodek rybacki. Od strony Zatoki Puckiej funkcjonuje port rybacki z mariną. Przez wiele lat była to mała nieosłonięta przystań rybacka, z niewielkim na... więcej »

ul. Gen. Hallera

Z roku 1570 pochodzi dokument, który jako pierwszy wspomina o Kuźnicy. w XVII stuleciu kuźnica była maleńką osadą położoną jeszcze na wyspie - nie istniała jeszcze Mierzeja Helska, która... więcej »

Kuźnica ścieżki rowerowe Wybierając się do Kuźnicy warto wziąć ze sobą rower, ewentualnie wypożyczyć go. Przez cały Półwysep Helski - a właściwie mierzeję, ciągnie się ścieżka rowerowa. Ścieżk... więcej »

Ścieżka Rowerowa Władysławowo - Hel

Kościół Rybacki w Kuźnicy Chociaż parafia w Jastarni, która obejmowała Jastarnię, Kuźnicę i Hel, funkcjonowała od 1840 r., niestety mieszkańcy Kuźnicy mieli aż 8 kilometrów do ko... więcej »

ul. Księdza Szynalewskiego 26

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim Dysponujemy dwoma statkami powietrznymi, samolotem Cessna 172 i helikopterem Bell 407. Lot odbywa się na wysokości 300-400 m, oferując wspaniały widok n... więcej »

ul. Mickiewicza (droga wojewódzka 216), Jastarnia

Mierzeja Helska Mierzeja Helska, często niepoprawnie zwana półwyspem, jest mierzeją, albowiem powstała w charakterystyczny dla mierzei sposób, wskutek działalności silnych wiatró... więcej »

Jastarnia Mniej więcej w połowie długości helskiej mierzei leży nieduże miasto - Jastarnia (status miasta posiada od 1973 r). Wcześniej była to cicha rybacka osada - dopiero wraz z wybudowaniem (w la... więcej »

Jurata Jurata to wschodnia część Jastarni, to jednocześnie nadmorski kurort o krótkiej historii. Jeszcze w latach XX-tych XX wieku były tam tylko wydmy i rósł las iglasty. Wszystko rozp... więcej »

Hel Hel to miasteczko na samym krańcu mierzei helskiej, o dość długich dziejach. Prawa miejskie nadane zostały Helowi już w XIII wieku. Do XV stulecia Hel był ważnym ośrodkiem handlowym, po pewnym cz... więcej »

Chałupy Chałupy to miejscowość wypoczynkowa położona na Mierzei Helskiej, zaledwie 8 km od centrum Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa Chałupy pojawiła się w 1920 r., choć sama wieś ma dłuższą histor... więcej »

Władysławowo Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w 1635 r. zdecydował o pobudowaniu tutaj twierdzy, by bronić się przed Królestwem Szwedzkim. Wsp&o... więcej »

Chłapowo Chłapowo jeszcze kilkanaście lat temu było wsią rolniczo-rybacka, w dzisiejszych czasach dynamicznie ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo położone jest na wysokim brzegu klifowym, a nadm... więcej »

Rozewie Rozewie stanowi fragment osiedla Jastrzębia Góra. Przez lata słynęło z tego, iż Przylądek Rozewie był uważany za najdalej położony na północ punkt Polski. Po dokładnych analizac... więcej »

Jastrzębia Góra Letnisko Jastrzębia Góra umiejscowione jest na urwistym (32.8 m n.p.m.), klifowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Najwcześniejsze domy zostały posadowione w tym miejscu dopi... więcej »

Karwia Karwia kiedyś była typową rybacką wsią, w dzisiejszych czasach to wzięte, nadmorskie letnisko z dwoma, strzeżonymi kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga 20-lecia międzywojennego, ki... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00