Chałupy - gdzie się znajdują, jak tam dojechać?

Chałupy

Chałupy to miejscowość wypoczynkowa położona na Mierzei Helskiej, zaledwie 8 km od centrum Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa Chałupy pojawiła się w 1920 r., choć sama wieś ma dłuższą historię. Dwa lata później poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową łączącą Hel z Władysławowem. Stopniowo, osada rybacka zaczęła zmieniać się w kultowy kurort nadmorski. Od 1975 roku Chałupy leżały w granicach administracyjnych miasta Władysławowo, dziś znów są samodzielną miejscowością. 

Co można tu robić? DLA AKTYWNYCH

Współczesne Chałupy to szczególnie legendarny ośrodek windsurfingu i kitesurfingu. Chałupy, z racji położenia nad płytką i spokojną Zatoką Pucką to znakomite wręcz miejsce do lekcji tych sportów. Działa tu wiele szkółek oraz wypożyczalni sprzętu, wobec tego każdy zdoła podjąć próbę, być może będzie to jego ulubiony sport. Poza tym, co roku, w Chałupach odbywają się regaty starych łodzi rybackich.

PLAŻA

Chałupy to też, lub przede wszystkim, plaża i związane z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. Przy ul. Bosmańskiej, w sezonie letnim działa strzeżone kąpielisko. Wczasowiczów wita czysta, piaszczysta oraz szeroka plaża, na której nie ma tłoku. Nieopodal miejscowości znajduje się plaża naturystów, którą w latach 80-tych przebojem "Chałupy welcome to" rozsławił Z. Wodecki.

PORT (ul. Kaperska 65)

Od strony Zatoki Puckiej zlokalizowany jest port. Przeznaczony jest on do cumowania statków, których maksymalna głębokość wynosi 1,2 metry. Dla Turystów w okolicy portu przygotowanych jest wiele atrakcji. Mogą tu między innymi wypożyczyć sprzęt wodny. W okolicy portu znajduję się parking, więc jest to dogodne miejsce dla zmotoryzowanych. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kuznica.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0