Rozewie

Rozewie

Rozewie stanowi fragment osiedla Jastrzębia Góra. Przez lata słynęło z tego, iż Przylądek Rozewie był uważany za najdalej położony na północ punkt Polski. Po dokładnych analizach (w 2000r.) okazało się, iż punkt ten leży trochę dalej w kierunku zachodnim - w Jastrzębiej Górze (postument Gwiazda Północy).

Główne atrakcje Rozewia:

LATRANIA MORSKA (ul. Leona Wzorka 1)

Główną atrakcją Rozewia jest latarnia morska im. Żeromskiego. Latarnia ta powstała w 1822 roku, i była kilka razy przebudowywana. Ostatnio w roku 1978 - dodano w tamtym czasie czerwony, metalowy walec, podwyższający latarnię o 8 metrów. 

Godziny otwarcia:

  • maj, czerwiec, wrzesień - 10:00-14:00 i 15:00-18:00
  • lipiec, sierpień - 9:00-19:00

cennik:

  • normalny - 9 zł
  • ulgowy* - 6 zł

*dzieci powyżej 4 roku życia, młodzież ucząca się, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem, posiadacze Karty Dużej Rodziny

PLAŻA

Plaża w Rozewiu znajduje się pod wysokim urwiskiem, niestety żeby się na nią dostać trzeba pokonać schody. Można także zejść Lisim Jarem - wąwóz położony pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą. Plaża nie jest zbyt szeroka, ale piaszczysta i niezbyt zatłoczona.

LISI JAR

Idealne miejsce na spokojny spacer na plażę, przy tym towarzyszy Wczasowiczom piękna natura. Jest to wąwóz zlokalizowany pomiędzy Rozewiem, a Jastrzębią Górą. Jego długość wynosi 350 metrów. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kuznica.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00